Procesy formowania

 +48 22 397 15 80
 

Procesy formowania

MOCAP oferuje więcej, ponieważ posiada własne zakłady produkcyjne , które specjalizują się w wielu procesach produkcyjnych takich jak:


Technologia formowania PVC (dip moulding)

Posiadamy szeroką gamę plastizolowych materiałów PVC do produkcji elastycznych produktów z PVC nakładkii, zatyczki, uchwyty i produkty maskujące. Jeśli produkt lub projekt wymaga części formowanej zanurzeniowo w specjalnym kolorze, twardości lub fakturze, my możemy go dostarczyć. Wielkość produktu nie jest dla nas przeszkodą, ponieważ możemy produkować części o średnicy 260 mm (10,24 ") i długości od 4,8 mm (0,19") do ponad 400 mm (15,75 “) . Oczywiście każdy proces posiada ograniczenia. Prosimy o kontakt Skontaktuj się z MOCAP, aby omówić Państwa konkretny projekt.

Najczęściej spotykanymi produktami wytwarzanymi w technologii dip moulding przez firmę MOCAP są tradycyjne okrągłe nakładki z PVC i okrągłe uchwyty . MOCAP jest również liderem branży w produkcji niedrogich, wysokiej jakości niestandardowych produktów z PVC.
Proces dip moulding w kilku słowach
Proces formowania zanurzeniowego obejmuje zestawy identycznych form wstępnie podgrzanych, a następnie równocześnie obniżonych lub "zanurzanych" w basenie ciekłego plastizolowego materiału winylowego. Formy trzymane są w ciekłym materiale na wymaganej głębokości przez określony czas, aby zapewnić prawidłową ilość materiału przyklejającego do formy. Formy są następnie podnoszone z ciekłego materiału i przechodzą przez piec, w którym ciekły materiał z tworzywa sztucznego jest utwardzany w pożądanym kształcie. Części i formy są następnie schładzane do temperatury, która umożliwia wyjęcie części z form na końcu procesu. Cykl powtarza się aż do uzyskania pożądanej ilości części.

Formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych

Proces produkcji poprzez formowanie wtryskowe z tworzyw sztucznych wytwarza najbardziej opłacalne części z żywic termoplastycznych. Możliwe jest wytwarzanie produktów wymagających wysokiej dokładności i posiadające wymagającą specyfikację. MOCAP spełnia Państwa wymagania, dostarczając także wiele typów także niestandardowych produktów, nakładek, zatyczek, uchwytów i innych plastikowych produktów, rozszerzając rozmiary, kształty i typy wyrobów formowanych wtryskowo. Wiele produktów jest dostępnych w magazynie do wysyłki.


Formowanie wtryskowe i formowanie prasą termoplastyczną

MOCAP Wyroby z gumy EPDM i silikonu firmy MOCAP są wytwarzane z najnowszymi technikami wtrysku gumy lub procesu formowania tłocznego gumy. Formowanie gumy różni się od formowania wtryskowego tworzyw sztucznych, ponieważ produkty gumowe są "termoutwardzalne", co oznacza, że surowiec jest utwardzany lub pod wpływem ciepła. Materiał jest wtryskiwany do wgłębień formy pod ciśnieniem, a gdy jest podgrzewany do formy i utrzymywany przez pewien czas, materiał utwardza się w formie. Gdy forma jest otwarta, powstałe części są usuwane, a cykl powtarza się. MOCAP oferuje wieloletnie doświadczenie w formowaniu gumy, w tym przetwarzanie szerokiego asortymentu materiałów z gumy termoutwardzalnej, takich jak silikon EPDM, Neopren, SBR i Viton®Wytłaczanie tworzyw sztucznych

MOCAP produkuje pełną linię półsztywnych przezroczystych wytłaczanych plastikowych rur powszechnie używanych do pakowania produktów w unikalny, widoczny sposób. Produkowane w szerokim asortymencie rozmiarów, stylów, grubości ścian i długości, nasze tuby pakunkowe są idealne do stosowania w wielu różnych gałęziach przemysłu. Odwiedź cleartec.pl, aby uzyskać więcej informacji.Wytłaczanie gumy silikonowej

Korzystamy z najbardziej zaawansowanych urządzeń i systemów, aby produkować wytłaczane wyroby z gumy silikonowej w tym węże silikonowe i X-Treme Tape ™ , naszą samozespalającą taśmę odporną na ekstremalną temperaturę, energii elektryczną, wilgoć, korozję i zanieczyszczenia. br>

Usługi dodatkowe

Jeśli Państwa aplikacja wymaga czegoś więcej niż standardowej części, MOCAP oferuje kilka dodatkowych usług w celu przekształcania, udoskonalania bądź dodania opakowania do Państwa produktów.
  • Drukowanie może dodać Państwa logo lub inne cenne informacje do większości nakładek, zatyczek i uchwytów z PVC.
  • Przycinanie , aby usunąć część elementu, aby utworzyć własne dopasowanie lub funkcję.
  • Wycięcie w celu dodania szczeliny lub cienkiego otworu.
  • Dziurkowanie w celu utworzenia otworu lub niestandardowego kształtu niemożliwego do osiągnięcia w typowych procesach formowania.
  • Montaż do tworzenia produktów z komponentów lub dodawania opakowania do Twojego produktu.Skontaktuj się z MOCAP , aby uzyskać więcej informacji o naszych procesach formowania oraz usługach formowania tworzyw sztucznych i gumy.© 2024 MOCAP. All Rights Reserved.